no-img

پایان نامه ، تحقیق و مقاله | دیجی لود

ادامه مطلب

DOC
شناخت بیماری های روانی : دانلود رایگان تحقیق رشته روانشناسی
doc
تعداد صفحات : 12
تحقیق و جزوات آموزشی
رشته روانشناسی
رایگان
0 تومان
رایگان – خريد


تحقیق رشته روانشناسی با فرمت WORD و در ۱۲ صفحه با موضوع شناخت بیماری های روانی نگارش شده است. در ادامه قسمت هایی از این تحقیق ارزشمند آمده است:

شناخت بیماری های روانی

به طور عادی و معمولی بیماری های روانی ، از مغز كه نسبت به سایر اعضاء برتر و مهمتر است ، سرچشمه می گیرد . بیماری روانی نظیر سایر بیماری های متداول مانند  بیماری های قلب ، كلیه ، دیابت و غیره است و در پیدایش آن كسی مقصر نیست.

بیماری های روانی درمان پذیرند. با درمان مناسب و شایسته بعد از شناخت بیماری های روانی ، بسیاری از بیماران روانی می توانند زندگی عادی داشته باشند.

ممكن است بعضی نكات روی بیماران روانی اثر بگذارد ، پس سعی كنید همواره آگاهی بیشتری در این زمینه كسب نمایید .

علل فراوانی برای بیماری های روانی وجود دارد. از جمله :

  • ضربه ی مغزی (Brain Concussion )
  • عدم تعادل مواد شیمیایی مغزی
  • علل زیستی ، محیطی ، اجتماعی و عوامل اقلیمی

بعضی از بیماران روانی به علت اختلال و ضعف شخصیت، اراده لازم را جهت درمان خود ندارند و احتیاج به راهنمایی و كمك فراوان دارند. افراد مبتلا به بیماری های روانی در صورت عدم اقدام به درمان ، دائم بیمار هستند.

امكان دارد عده ای از بیماران مدت نسبتاً طولانی احتیاج به درمان و ادامه آن داشته باشند، همان طور كه بیماری دیابت با مصرف داروهای ضد دیابت درمان می گردد.

گروهی از بیماران ، تندخو و پرخاشگرند كه بیشتر قربانی تندخویی خود می گردند تا علل دیگر ؛ ولی با درمان های مناسب و مخصوص ، تندخویی آنها كنترل می شود و تقریباً با افراد دیگر فرقی ندارند.

بیماری های روانی به دیگران سرایت نمی كند ؛ اما می تواند به گونه ای ، دیگران را تحت تأثیر قرار دهد.

افسرده دل افسرده كند انجمنی را         در خلوت خویش راه مده همچو منی را

اختلالات روانی می تواند در هر سن و نژاد بروز نماید، و برخوردهای خانوادگی و سوابق بیماری روانی در آن خانواده نیز در به وجود آمدن آن بی اثر نیست.

جهت درك و فهمیدن و آشنا شدن و شناخت بیماری های روانی باید بدانید كه مغز شما مركز كنترل بدن شماست و از میلیون ها سلول عصبی تشكیل شده كه هر سلول عصبی با هزاران سلول دیگر در ارتباط است. در صورتی كه در كار یك سلول اختلال ایجاد گردد می تواند منجر به بیماری های روانی شود.

ناراحتی های عاطفی یا اختلالات خلق و خوی عبارت اند از:

۱ – افسردگی  ( Depression ) :

كه بیشتر شامل احساس غمگینی ، بی حوصلگی ، بی یاوری است. فرد مبتلا به افسردگی

  • لذت بردن از زندگی برایش دشوار است ؛
  • دچار كم خوابی یا پرخوابی است؛
  • فاقد انرژی ، تحرك ، و تلاش است؛
  • احساس بی ارزشی دارد؛
  • امكان دارد درباره مرگ و خودكشی فكر كند، حتی اقدام به خودكشی نماید؛

علل احتمالی: عدم تعادل مواد شیمیایی مغز، ارث، رفتارهای روانی.

۲ – شخصیت دو قطبی (Bipolar personality) :

شخص مبتلا  دچار تغییرات عاطفی بسیار شدید ( از یك سو افسردگی و از سوی دیگر شادی زیاد) و همچنین دچار دوره هایی از پر انرژی بودن، پر تحركی ، رفتار خشن ، و افكار درهم است و … كمتر احتیاج به خواب دارد و ولخرجی زیاد می كند.

۳ اسكیزوفرنیا (Schizophrenia ):

نوعی روان پریشی است با اختلال افكار و رفتار. مبتلایان به اسكیزوفرنیا نمی توانند با دیگران كنار آیند ، قادر به مراقبت از خود و رعایت نظافت و خورد و خوراك خود نیستند. موقع صحبت كردن احساس ندارند. همواره ترس های فراوانی به صور مختلف دارند، توهم بینایی و شنوایی دارند، وسواس های مختلف ، كناره گیری از فعالیت روزانه ی خود، و هذیان (به معنای داشتن عقاید غیر واقعی) دارند.

اختلالات روانی

مفهوم اختلال روانی مثل بسیاری از مفاهیم در طب و علوم دیگر فاقد تعریف عملی ثابتی که پوشاننده همه موفقیتها باشد بوده است. قابل قبولترین تعریف اختلالهای روانی را به صورت زیر توصیف می کند؛ هر یک از اختلالات روانی به صورت یک سندرم یا الگوی رفتاری یا روانشناختی مهم بالینی تصور شده است که در یک فرد روی می‌دهد و با ناراحتی (یک علامت دردناک) یا ناتوانی (تخریب در یک یا چند زمینه مهم عملکرد) یا با افزایش قابل ملاحظه خطر مرگ ، درد ، ناراحتی و ناتوانی یا فقدان مهم آزادی ، همراه است.

 

 

 

 

راهنمای خرید و دانلود فایل

برای پرداخت، از کلیه کارتهای عضو شتاب میتوانید استفاده نمائید.

بعد از پرداخت آنلاین لینک دانلود فعال و نمایش داده میشود ، همچنین یک نسخه از فایل همان لحظه به ایمیل شما ارسال میگردد.

در صورت بروز  هر مشکلی،میتوانید از طریق تماس با ما  پیغام بگذارید و یا در تلگرام با ما در تماس باشید، تا شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد.

برای دانلود فابل روی دکمه خرید و دانلود  کلیک نمایید.

رایگان – اضافه به سبدخرید


برچسب‌ها :

مطالب مرتبط


ديدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 15 =