no-img

پایان نامه ، تحقیق و مقاله | دیجی لود
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

DOC
دانلود گزارش کاراموزی انتقال انرژی الکتریکی نیروگاه نکا
doc
تعداد صفحات : 67
رشته مهندسی برق
گزارش کارآموزی
همراه با نمودار و عکس
5000 تومان
5000 تومان – خريد


این گزارش  در ۶۷ صفحه با فرمت Word با موضوع گزارش کاراموزی انتقال انرژی الکتریکی نیروگاه نکا توسط دانشجوی رشته مهندسی برق نگارش شده است .

انتقال انرژی الکتریکی

انسان همواره براي رفاه زندگي خود در تكاپو بوده و هست. ابتدا نيروي ماهيچه‌اي را امتحان كرد كه با كهولت سن رفته رفته فرسايش مي‌يافت.
سپس انرژي باد و در كنار آن از انرژي پتانسيل آب استفاده نمود. با گذشت زمان ديد بازتري پيدا كرد كه باعث درك انرژي بخار شد. استفاده از انواع انرژي همچون: انرژي شيميايي، جزر و مد درياها، انرژي هيدروليكي، هسته‌اي و بالاخره انرژي نوراني خورشيد را نيز آموخت .كه همه در خدمت پيشرفت و تكامل انسان مي‌باشند.
در اين ميان بهترين نوع انرژي بايد داراي خصوصيات كاملي باشد.

انرژي الكتريكي

انرژي الكتريكي يكي از بهترين فرم‌هاي انرژي مي‌باشد زيرا :

توزيع و انتقال آن به راحتي و بطور مطمئن صورت مي‌گيرد .( انتقال انرژي الكتريكي از طريق خطوط نيرو در مقايسه با حمل سوخت با وسايل نقليه. )

دستگاههاي متنوعي را مي‌توان با آن بكار انداخت.

راندمان انرژي الكتريكي در تبديل به انرژي‌هاي ديگر بالاست .( راندمان يك بخاري الكتريكي % ۱۰۰ مي‌باشد درصورتيكه راندمان يك بخاري نفتي % ۵۰ است. )

استفاده از آن هيچگونه آلودگي براي محيط زيست بوجود نمي آورد.

 

انرژی الکتریکی

براي تأمين انرژي الكتريكي از تبديل فرمهاي ديگر انرژي موجود در طبيعت استفاده مي‌شود.
كه در حال حاضر متداول‌ترين آن تبديل انرژي شيميايي به الكتريكي است. كه با استفاده از سوخت فسيلي ( سوخت مايع، گاز، ذغال‌سنگ ) در نيروگاه هاي بخاري و يا گازي صورت مي‌گيرد .
با توجه به راندمان بالاتر نيروگاههاي بخاري نسبت به گازي قسمت عمده تأمين برق بعهده اين نيروگاههاست.
در نيروگاههاي بخاري سوخت فسيلي در كوره (بويلر)مي‌سوزد .با این روش انرژي شيميايي بين پيوندهاي خود را به صورت حرارت به آب مي‌دهد و آن را به بخار تبديل مي‌كند. بخار حاصل در توربين به انرژي مكانيكي تغيير شكل مي‌دهد كه با گرداندن ژنراتور انرژي الكتريكي بدست مي‌آيد.

 

نيروگاه حرارتي شهيد سليمي نكاء

حال كه مقدمه‌اي بر انرژي، علت مصرف انرژي الكتريكي و خلاصه‌اي از كار در نيروگاههاي بخاري بيان شد. نظري اجمالي بر روند توليد برق در ايران و تاريخچه نيروگاه حرارتي شهيد سليمي نكاء داشته .سپس به توضيح در مورد قسمتهاي اصلي نيروگاه نكاء خواهيم پرداخت.
صنعت برق در ايران بصورت نيروگاههاي ديزلي كوچك شبكه‌هاي توزيع محدود. در برخي از شهرهاي بزرگ مانند تهران، تبريز و اصفهان در اواخر قرن سيزدهم ( هـ . ش ) و توسط سرمايه‌داران بخش خصوصي آغاز گرديد. در اوايل دهه ۱۳۴۰ وزارت نيرو شركتهاي برق منطقه‌اي و سازمان آب و برق خوزستان تشكيل و كشور به ۱۲ منطقه تقسيم شد. و بدنبال آن در سال ۱۳۴۸ وزارت نيرو اقدام به تأسيس شركت توانير ( شركت توليد و انتقال نيروي برق ايران ) نمود.

 

 

 

 

راهنمای خرید و دانلود فایل

برای پرداخت، میتوانید از کلیه کارتهای عضو شتاب  استفاده نمائید.

بعد از پرداخت آنلاین لینک دانلود فعال و نمایش داده میشود ، همچنین یک نسخه از فایل همان لحظه به ایمیل شما ارسال میگردد.

در صورت بروز  هر مشکلی،میتوانید از طریق تماس با ما  پیغام بگذارید و یا در تلگرام با ما در تماس باشید، تا شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد.

برای دانلود فابل روی دکمه خرید و دانلود  کلیک نمایید.

 

5000 تومان – اضافه به سبدخرید


موضوعات :
برچسب‌ها :

مطالب مرتبط


ديدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − دوازده =